„Autopodróże.pl wyprawy w przeszłość” należy potraktować z nutą wyobraźni. Wykorzystując prasę XIX i XX wieku oraz inne źródła, staramy się przybliżyć tamte lata poprzez wydarzenia związane z motoryzacją, turystyką, gospodarką. To wyprawy w naszą przeszłość oczami ludzi wtedy żyjących. Nie stronimy także od wydarzeń współczesnych, opisów historycznych powstałych obecnie czy ważnych jubileuszy. Wszystko jednak powinno mieć związek z historią.

Największa Auto Nostalgia

Nazwa Auto Nostalgia znana jest chyba wszystkim polskim miłośnikom klasycznej motoryzacji. Do ich do kalendarza na stałe weszło odwiedzanie tych najstarszych w naszym kraju targów pojazdów zabytkowych,  których historia sięga przecież 2011 roku. 

Tegoroczne targi, odbywające się w weekend 20-21 kwietnia, będą wyjątkowo okazałe. Ekspozycja zabytkowych samochodów, klasycznych motocykli i pojazdów specjalnych w warszawskim EXPO XXI przy ul. Ignacego Prądzyńskiego 12/14 wypełni aż 3 pawilony i zajmie powierzchnię niemal 12 tysięcy m².

Wśród wystawców pojawią się muzea z całej Polski, a także automobilkluby, stowarzyszenia pasjonatów, kluby miłośników różnych marek samochodowych, przedstawiciele  organizatorów rajdów samochodowych oraz indywidualni kolekcjonerzy. Automobilklub Polski zaprezentuje amerykańską motoryzację, w tym klasycznego Cadillaca, Buicka Rivierę i Chevroleta Chevy Van. Sportivo Silesia zachwycać będzie Alfą Romeo Montreal z roku 1972, a także Alfą Romeo Giulia SS. Giełda Klasyków przywiezie takie perełki jak Salmson S4C FauxCabriolet z 1933 roku, czy też urokliwy Austin A35 z 1958 roku.

Natomiast klasyki z czasów PRL-u zaprezentuje m.in. Klub Miłośników Syren i Warszaw. Ciekawą ekspozycję przygotowują też Muzeum Tamte Lata oraz Klub Miłośników Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych „Traktor i Maszyna”. Przedwojenne i powojenne konstrukcje pojazdów można będzie zobaczyć na stoisku przygotowanym przez Tomasza Skrzelińskiego –  kolekcjonera i cenionego rzeczoznawcę samochodowego. Można też będzie porozmawiać z Janem Garbaczem i Pawłem Hoffmanem, którzy odbyli pasjonującą podróż po Turcji czterdziestoletnią Syreną Bosto i wyprawę zakończyli właśnie na Auto Nostalgii.

To oczywiście tylko niektóre z atrakcji tegorocznej imprezy. Na targach można będzie także stać się właścicielem klasycznego pojazdu, bowiem kilkadziesiąt aut zostanie wystawionych na sprzedaż przez firmy zajmujące się ich importem oraz prywatnych właścicieli.

Szczegółowe informacje o targach Auto Nostalgia, cenach biletów, sposobach dojazdu itp. można znaleźć na stronie https://autonostalgia.pl/.

  • A.B.
  • Zdjęcia: z poprzednich targów Auto Nostalgia. Archiwum Autopodroze.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *