„Autopodróże.pl wyprawy w przeszłość” należy potraktować z nutą wyobraźni. Wykorzystując prasę XIX i XX wieku oraz inne źródła, staramy się przybliżyć tamte lata poprzez wydarzenia związane z motoryzacją, turystyką, gospodarką. To wyprawy w naszą przeszłość oczami ludzi wtedy żyjących. Nie stronimy także od wydarzeń współczesnych, opisów historycznych powstałych obecnie czy ważnych jubileuszy. Wszystko jednak powinno mieć związek z historią.

Auto Nostalgia 2023 w EXPO XXI

W sobotę i niedzielę, 22-23 kwietnia 2023, na terenie EXPO XXI w Warszawie spotkają się miłośnicy starej motoryzacji. Na targach „Auto Nostalgia” kilkudziesięciu kolekcjonerów pokaże swoje zabytkowe pojazdy, aby tysiące zwiedzających mogli je podziwiać.

Co zobaczysz na miejscu? Kolekcje muzealne z całej Polski, zbiory klubów motoryzacyjnych a także perełki skrywane w prywatnych garażach pasjonatów. W tym roku wystawę przygotuje m.in. „Muzeum TamteLata.pl” oraz „Muzeum Motoryzacji Biała Olecka”, „Muzeum Wena” z Oławy! Swoje skarby pokaże również „Youngtimer Mazovia”, „Ardor Auctions”, „Klasyczna Jazda” i „Olsztyński Klub Motorowy”.

Auto Nostalgia to nie tylko wystawa, ale także targi i handel! A to oznacza jedno – możesz tu zrealizować swoje marzenie o własnym klasyku. Zadba o to chociażby „Giełda Klasyków”, która zaprezentuje dziesiątki samochodów na sprzedaż. To samo zrobią „BRP – Bracia Goźlińscy”, a także indywidualni wystawcy pokażą swoje pojazdy i zachęcą do zakupu. Rzadko się zdarza, by w jednym miejscu móc obejrzeć tyle sprzedażowych ofert.

Auto Nostalgia to wielkie święto wszystkich miłośników klasycznej motoryzacji. Od aut „jeszcze młodych”, jak Syreny, Fiat 126p czy Polonezy, poprzez Warszawy, Wołgi, Jaguary i Mercedesy, po bardzo stare jak np.  Renault Freres z 1906 roku. Wszystko do obejrzenie w halach EXPO XXI w Warszawie przy ul. Prądzyńskiego. W sobotę i w niedzielę w godzinach 10 – 17.

(Ilustracje z poprzednich edycji targów)

  • Opr. KOJ
  • Zdjęcia: Jerzy Kozierkiewicz

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *