„Autopodróże.pl wyprawy w przeszłość” należy potraktować z nutą wyobraźni. Wykorzystując prasę XIX i XX wieku oraz inne źródła, staramy się przybliżyć tamte lata poprzez wydarzenia związane z motoryzacją, turystyką, gospodarką. To wyprawy w naszą przeszłość oczami ludzi wtedy żyjących. Nie stronimy także od wydarzeń współczesnych, opisów historycznych powstałych obecnie czy ważnych jubileuszy. Wszystko jednak powinno mieć związek z historią.

Mniej ofert na rynku aut używanych

Według miesięcznego raportu AAA AUTO opartego na analizie danych dotyczących sprzedaży aut używanych w komisach, na stronach internetowych oraz u dealerów samochodów używanych, w listopadzie 2019 roku w Polsce pojawiło się 266.644 ofert sprzedaży samochodów używanych, czyli niemal 43.000 mniej niż w październiku br.

Średnia cena oferowanego samochodu do sprzedaży wzrosła o ponad 500 zł i wynosiła 19500 zł. Najpopularniejszym modelem w listopadzie był Opel Astra – 8456 aut, na drugim miejscu znalazło się Audi A4 – 6787, a na trzecim Volkswagen Passat – 6631. Średni przebieg wystawianych samochodów to 177 tys. km., a wiek ponad 11 lat.

Najwięcej ofert pojawiło się w województwie mazowieckim (48884 ofert), a najmniej w województwie opolskim (4503). Najdroższe ceny wywoławcze  byly w woj. mazowieckim (średnio 24900 zł), a najtańsze w kujawsko-pomorskim – 14900 zł. Połowa wystawionych do sprzedaży samochodów miała silniki diesla. Pojawiły się także 53 auta elektryczne.

Żródło: AAA AUTO

Zdjęcia: Autopodroze.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *