„Autopodróże.pl wyprawy w przeszłość” należy potraktować z nutą wyobraźni. Wykorzystując prasę XIX i XX wieku oraz inne źródła, staramy się przybliżyć tamte lata poprzez wydarzenia związane z motoryzacją, turystyką, gospodarką. To wyprawy w naszą przeszłość oczami ludzi wtedy żyjących. Nie stronimy także od wydarzeń współczesnych, opisów historycznych powstałych obecnie czy ważnych jubileuszy. Wszystko jednak powinno mieć związek z historią.

Ford Transit w wersjach osobowych

Popularny samochód dostawczy Ford Transit został przedstawiony klientom w wersjach osobowych, określonych jako Kombi. Mają one wiele zastosowań – mogą być pojazdami dla większych rodzin, a nawet służyć jako autobusy do przewozu 18 osób.

Ofertę osobowych odmian Transita otwiera wersja Connect Kombi. Pojazd może służyć jako środek transportu np. dla pracowników firmy, a także być obszernym i funkcjonalnym autem rodzinnym. Jest dostępny w dwóch długościach nadwozia L1 (4425 mm) i L2 (4825 mm). W tej dłuższej wersji jego maksymalna objętość ładunkowa po złożeniu foteli to nawet 2,81 m³.

W standardowym wyposażeniu tej wersji Forda są m.in. manualna klimatyzacja, komputer pokładowy oraz elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka, ale można je wzbogacić. W wersji Ford Transit Custom Kombi są aż cztery warianty nadwozia, czyli krótkie i długie (4973 i 5340 mm) oraz niskie i wysokie (od 1925 do 2426 mm w zależności od konfiguracji). To daje ogromne możliwości dostosowywania modelu do potrzeb klientów. Oprócz tego do wyboru są 3 wersje wyposażenia.

Do podróży bliskich i dalekich służy Ford Transit w odmianie Autobus, mogący pomieścić 18 osób. Jego dwie wersje – Trend i Limited – mają wygodne wnętrza z mnóstwem pomysłowych schowków. Auto prowadzi się bardzo dobrze dzięki zaawansowanym technologiom na pokładzie. Transit Autobus może być bowiem wyposażony m.in. w inteligentny tempo mat, a na bezpieczeństwo wpływa również system Pre-Collision Assist z funkcją wykrywania pieszych,  który ostrzega przed potencjalną kolizją. Poruszanie się tak dużym pojazdem po mieście ułatwi również system Active Park Assist, który aktywnie wspiera kierowcę podczas parkowania.

Źródło i zdjęcia: Ford Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *