„Autopodróże.pl wyprawy w przeszłość” należy potraktować z nutą wyobraźni. Wykorzystując prasę XIX i XX wieku oraz inne źródła, staramy się przybliżyć tamte lata poprzez wydarzenia związane z motoryzacją, turystyką, gospodarką. To wyprawy w naszą przeszłość oczami ludzi wtedy żyjących. Nie stronimy także od wydarzeń współczesnych, opisów historycznych powstałych obecnie czy ważnych jubileuszy. Wszystko jednak powinno mieć związek z historią.

„Elektryki” Nissana tańsze

Nissan promuje bezemisyjne pojazdy. Mając na uwadze zachodzące zmiany ustawodawcze, marka stworzyła ofertę dostosowaną do warunków wchodzącego w życie „Rozporządzenia w sprawie wsparcia dla osób fizycznych w ramach Funduszu Niskoemisyjnego Transportu”. Dzięki obniżeniu ceny podstawowej, po uzyskaniu dofinansowania klient otrzymuje Nissana LEAF już za 82 600 zł.

1 grudnia 2019 r. wejdzie w życie „Rozporządzenie w sprawie wsparcia dla osób fizycznych w ramach Funduszu Niskoemisyjnego Transportu”. Na mocy tego dokumentu osoby fizyczne będą mogły otrzymać dofinansowanie do zakupu pojazdu elektrycznego. Dofinansowanie wyniesie aż 30%, przy założeniu, że cena samochodu nie przekracza 125 000 zł brutto.

Dlatego Nissan w Polsce postanowił dopasować ceny aut elektrycznych do możliwości rynku. Flagowy Nissan LEAF w wersji Acenta z akumulatorem 40kWh i ładowarką 3,6 kW, w białym kolorze nadwozia, który dotąd oferowany był w cenie katalogowej 155 500 zł, kosztuje teraz 118 000 zł. Czyli finalny koszt zakupu tego modelu, po skorzystaniu z dofinansowania,  dla prywatnego użytkownika zamknie się w kwocie 82 600 zł!

Z kolei nowa cena Nissana LEAF Acenta 40kWh z ładowarką 6,6 kW, dostępnego dotąd za 157 700 zł, to jedynie 121 400 zł (uwzględniając dopłatę za lakier metalizowany). Po uzyskaniu dofinansowania – 84 980 zł brutto. Warto podkreślić, że zmiana cennika nie powoduje obniżenia standardu oferowanego do tej pory wyposażenia.

Warto pospieszyć się z decyzją, gdyż liczba samochodów w tej wyjątkowej ofercie jest ograniczona i dotyczy egzemplarzy z roku produkcji 2019. Osoby fizyczne, które chcą uzyskać dofinansowanie, zgodnie z rozporządzeniem będą musiały osobiście złożyć wniosek o takie wsparcie, aczkolwiek dealerzy Nissana w całej Polsce służą klientom wsparciem w zakresie informacji na ten temat.

Źródło i zdjęcie: Nissan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *