„Autopodróże.pl wyprawy w przeszłość” należy potraktować z nutą wyobraźni. Wykorzystując prasę XIX i XX wieku oraz inne źródła, staramy się przybliżyć tamte lata poprzez wydarzenia związane z motoryzacją, turystyką, gospodarką. To wyprawy w naszą przeszłość oczami ludzi wtedy żyjących. Nie stronimy także od wydarzeń współczesnych, opisów historycznych powstałych obecnie czy ważnych jubileuszy. Wszystko jednak powinno mieć związek z historią.

Piknik motoryzacyjny w Poznaniu

Poznań Moto Fest to piknik motoryzacyjny będący częścią wspólnej kampanii Grupy MTP, władz Poznania oraz lokalnych firm i instytucji. Przez dwa dni, 27 i 28 czerwca, teren Międzynarodowych Targów Poznańskich wypełni bogata ekspozycja, w której znajdzie się ponad 200 wyjątkowych pojazdów, w tym samochody, motocykle i kampery.

Miłośnicy czterech kółek będą mogli podziwiać zarówno nowoczesne, sportowe auta, jak i klasyczne, zabytkowe modele. Spodziewanych jest ponad 50 super-samochodów oraz pojazdów kolekcjonerskich. Na zwiedzających czekają również nowości zaprezentowane przez czołowych poznańskich dealerów samochodowych oraz auta tuningowe. Miłośnicy jednośladów będą mogli z kolei podziwiać pokazy motocyklowego Stuntu. To wszystko uzupełnią liczne atrakcje dla całej rodziny, a także zabawy i aktywności dla najmłodszych.

Firma Szpot, poznańsko-swarzęcki dealer Citroёna, Hyundaia i Suzuki zaprezentuje na Poznań Moto Fest 16 modeli, w tym aż 4 premierowe. Dodatkową atrakcją będzie konkurs z nagrodami dla dorosłych (do wygrania aż 9 nagród) oraz sporo prezentów dla najmłodszych. W stoisku przy hali nr 12 wystawione będą Ople, a wśród nich po raz pierwszy oficjalnie pokazany zostanie Opel Corsa-e, auto o zasięgu ponad 330 km, z możliwością ładowania akumulatorów do 80% pojemności w czasie 30 minut.

Dla miłośników aut zabytkowych będzie giełda klasyków. Zaprezentowanych zostanie kilkanaście ciekawych modeli klasycznych i youngtimerów, m.in. Rolls-Royce Phantom. Od modeli unikatowych po popularne, od bezcennych po takie, które będzie można kupić już za kilkanaście tysięcy złotych.

Gośćmi imprezy ma być motocyklowy duet, Marta i Łukasz, podróżnicy, fani motoryzacji oraz twórcy popularnego bloga Look Around The Globe. Motocykl, którym podróżują najczęściej to BMW F800GS, koniecznie czerwony. Do dzisiaj odwiedzili 93 kraje i byli na 5 kontynentach. Pokonali dystans ponad 200 tysięcy kilometrów. Przeżyli mnóstwo niezapomnianych przygód, o których opowiedzą podczas festynu.

W niedzielę 28 czerwca odwiedzi teren MTP, w związku z festynem, Positive Ways. Przejazd przez Poznań ma związek z akcją „Positive Ways Polska dla Hospicjum 2020”. Wyprawa, w której bierze udział 30 samochodów takich jak Ferrari, Lamborghini, Mclareny, Aston Martin, związana jest ze zbiórką funduszy na rzecz potrzebujących dzieci. Tegoroczna trasa wiedzie z Sopotu do Zakopanego, a jednym z przystanków jest Poznań. Zgodnie z harmonogramem uczestnicy wyprawy zameldują się przy ul. Głogowskiej 14 o godz. 11.

– Wiosenne plany pasjonatów motoryzacji zostały w tym roku mocno pokrzyżowane. Wreszcie, po dłuższej przerwie możemy zaprosić ich do wzięcia udziału w bardzo ciekawym wydarzeniu – powiedział Łukasz Wołonkiewicz, Dyrektor Projektu. – Poznań Moto Fest to doskonała impreza dla wszystkich fanów motoryzacji. Coś dla siebie znajdą zarówno młodsi, jak i starsi, dlatego na Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszamy całe rodziny

Źródło i zdjęcia: MTP

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *