„Autopodróże.pl wyprawy w przeszłość” należy potraktować z nutą wyobraźni. Wykorzystując prasę XIX i XX wieku oraz inne źródła, staramy się przybliżyć tamte lata poprzez wydarzenia związane z motoryzacją, turystyką, gospodarką. To wyprawy w naszą przeszłość oczami ludzi wtedy żyjących. Nie stronimy także od wydarzeń współczesnych, opisów historycznych powstałych obecnie czy ważnych jubileuszy. Wszystko jednak powinno mieć związek z historią.

Civic samochodem bezpieczeństwa w WTCR 2020

Honda Civic Type R Limited Edition w tegorocznym sezonie zawodów FIA World Touring Car Cup 2020 została oficjalnym samochodem bezpieczeństwa. Seria wyścigów WTCR 2020 będzie miała 6 rund na europejskich torach i rozpocznie się w weekend 12-13 września na Salzburgringu w Austrii.

Civic Type R Limited Edition został zaprezentowany w lutym, w mediolańskiej siedzibie firmy JAS Motorsport, która od wielu lat współpracuje z Hondą i jest jej oficjalnym sportowym partnerem. Type R Limited Edition to najbardziej ekstremalne wcielenie hatchbacka, jedna z dwóch nowych wersji, które powiększą rodzinę Type R w roku 2020.

Wersja Limited Edition – na której bazuje Civic Type R TCR – została wyposażona w te same systemy aktywnego bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy, które standardowej Hondzie Civic pozwoliły zdobyć najwyższe oceny w testach Euro NCAP.

Samochód jest pomalowany  na kolor „Sunlight Yellow”, czyli taki sam jaki wzbogacił paletę lakierów seryjnego przednionapędowego hatchbacka Hondy. Wyróżniają go ponadto dodatkowe elementy wyposażenia, poprawiające osiągi na torze, jak np. lekkie 20-calowe, kute felgi aluminiowe BBS, opony Michelin Pilot Sport Cup-2, dwuczęściowe pływające tarcze hamulcowe i zmodyfikowane amortyzatory, a także „odciążone” o 47 kg wnętrze w porównaniu z Type R GT. Limited Edition ma 2,0-litrowy silnik VTEC Turbo z modelu Type R o mocy 320 KM przy 6500 obr/min. Przyspieszenie do100 km/godz. model osiąga w 5,7 sekundy.

  • Źródło: Honda Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *