„Autopodróże.pl wyprawy w przeszłość” należy potraktować z nutą wyobraźni. Wykorzystując prasę XIX i XX wieku oraz inne źródła, staramy się przybliżyć tamte lata poprzez wydarzenia związane z motoryzacją, turystyką, gospodarką. To wyprawy w naszą przeszłość oczami ludzi wtedy żyjących. Nie stronimy także od wydarzeń współczesnych, opisów historycznych powstałych obecnie czy ważnych jubileuszy. Wszystko jednak powinno mieć związek z historią.

5 gwiazdek dla Renault Arkana od Euro NCAP

Nowe Renault Arkana należy do najbezpieczniejszych samochodów na rynku – w testach bezpieczeństwa Euro NCAP uzyskało maksymalną ocenę 5 gwiazdek.

Nowe Renault Arkana, zaprojektowane na modułowej platformie CMF-B, ma zoptymalizowaną konstrukcję nadwozia oraz zmienioną konstrukcję siedzeń z pasami bezpieczeństwa wyposażonymi w napinacze pirotechniczne i ograniczniki napięcia, by zapewnić optymalne utrzymanie ciała wszystkich pasażerów. Warto przypomnieć, że Renault jest ambasadorem technologii Fix4sure, która umożliwia uniknięcie tzw. nurkowania i zapewnia doskonałe trzymanie ciała pasażera.

Przestronny i komfortowym SUV jakim jest Renault Arkana, ma bogatą ofertę systemów wspomagających prowadzenie dla zapewnienia wyższego poziomu  bezpieczeństwa i komfortu kierowcy i pasażerów. Wśród tzw. systemów ADAS (Advanced Driver Assistance Systems) warto wymienić EASY PILOT – asystenta jazdy w korkach i na autostradzie, system rozpoznawania znaków drogowych, system kontroli martwego pola, system kontroli pasa ruchu czy system utrzymywania pasa ruchu. Arkana jest także wyposażona w aktywny system wspomagania nagłego hamowania. W przypadku wykrycia rowerzysty lub pieszego system ostrzega kierowcę o niebezpieczeństwie i w razie braku reakcji z jego strony włącza hamowanie. Kolejnym czynnikiem podnoszącym bezpieczeństwo jest lepsza widoczność, uzyskana m.in. dzięki kamerom 360°, przednim reflektorom 100% LED w standardzie, funkcji automatycznej zmiany świateł drogowych na mijania oraz wewnętrznemu elektrochromatycznemu lusterku wstecznemu.

Niezależnie od warunków atmosferycznych, jazdy w dzień lub w nocy, przy zjechaniu z pasa lub zmianie pasa, podczas jazdy po mieście lub parkowania technologie wspomagające kierowcę zapewniają wszystkim bezpieczeństwo i komfort oraz zmniejszają ryzyko wypadku.

Nowe Renault Arkana zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa biernego i czynnego zgodnie z kryteriami Euro NCAP. Ocena pięciu gwiazdek odzwierciedla know-how marki w tej dziedzinie i jej dążenie do zaoferowania bardziej bezpiecznych, niezawodnych i innowacyjnych samochodów jak największej grupie klientów.

Źródło i zdjęcia: Renault Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *