Co starsi czytelnicy pamiętają z pewnością worek z narzędziami do Syreny. W książce „Samochód na codzień” z 1962 r. wymienionych jest 25 pozycji z potrzebnych do samochodu Warszawa. A w co radzono automobiliście w 1912 roku wyposażyć auto przed podróżą? Można to przeczytać w broszurze „Samochód i płatowiec” wydanej przez czasopismo „Lotnik i Automobilista”.
Co należy mieć ze sobą w czasie dłuższej podróży samochodem
By módz odszukać uszkodzenie i takowe, o ile możności, naprawić, trzeba mieć na samochodzie niezbędne narzędzia, materiały naprawy i części zapasowe; należą do nich: 1) młotek stalowy, 2) dwa klucze francuskie: duży i mały, 3) dwa śrubokręty, 4) obcążki, 5) obcążki okrągłe, 6) obcęgo zwyczajne, 7) obcęgi gazowe do rur, 8) piłka do metalu, 9) znacznik, 10) ręczna wiertarka i świdry, 11) ręczne imadło, 12) pilniki, 13) Kolbe do lutowania i koniecznie materiały, 14) komplet kluczów do silnika, 15) pompa do nadymania opon, 16) narzędzia do zdejmowania opon, 17) łatki do opon, kauczuk płynny i talk, 18) oliwiarka, 19) olejek z sitkiem do benzyny, 20) takiż lejek do nafty, 21) małą dźwigarkę.
Z materiałów, jakie w drodze przydać się mogą, wymienić należy: 1) miękki drut żelazny, 2) kawałek blachy miedzianej, 3) parę kawałków azbestu, 4) papier szmerglowy, 5) kawałek przewodu izolowanego, 6) kawałek rurki gumowej do łączenia przewodów, 7) taśma izolacyjna, 8) kawałek fibru, 9) komplet zawleczek, 10) komplet podkładek, 11) komplet śrub z naśrubkami. Prócz tego należy mieć części zapasowe, jako to: 1) wentyle, 2) sprężyny do nich, 3) świece z podkładkami, 4) węgiel kontaktowy, 5) pas zapasowy do wentylatora, 6) uchwyty do resorów, 7) płytki zawiasowe go nich.
(Zachowana oryginalna pisownie i interpunkcja)
Ilustracje (wybór redakcji): rysunki z czasopism.