„Autopodróże.pl wyprawy w przeszłość” należy potraktować z nutą wyobraźni. Wykorzystując prasę XIX i XX wieku oraz inne źródła, staramy się przybliżyć tamte lata poprzez wydarzenia związane z motoryzacją, turystyką, gospodarką. To wyprawy w naszą przeszłość oczami ludzi wtedy żyjących. Nie stronimy także od wydarzeń współczesnych, opisów historycznych powstałych obecnie czy ważnych jubileuszy. Wszystko jednak powinno mieć związek z historią.

Auto Nostalgia – spotkanie z klasykami w Warszawie

Targi Auto Nostalgia organizowane dniach 23-24 kwietnia na terenie Expo XXI w Warszawie to wielkie święto klasycznej motoryzacji. Będzie możliwość obejrzenia wielu pojazdów, które trudno obecnie spotkać na co dzień.

Auto Nostalgia to nie tylko zlot klasyków – to spotkanie miłośników pojazdów z duszą. Warszawy, Syreny, Fiaty i wiele innych „zagranicznych” modeli, które kiedyś nadawały ton codziennej ulicy. Dla osób w wieku dojrzałym, to okazja do przypomnienia sobie czasów młodości. Dla młodszych zwiedzających szansa na poznanie przeszłości ich rodziców bądź dziadków i dowiedzenie się więcej o ich pasji.

Obejrzeć będzie można między innymi eleganckiego Pontiaca z filmu „Vabank”, którym jeździł Kwinto, Austina-8 prosto z planu „Dywizjonu 303”, czy Pragę z filmów „Kariera Nikodema Dyzmy” i „Czasu honoru” i wiele innych modeli. Na przykład jedyny w kraju model Buick Skylark, którym w powojennej Polsce jeździł premier Józef Cyrankiewicz. W 1951 roku, podczas budowy Pałacu Kultury i Nauki, na zlecenie Józefa Stalina wyprodukowano i przysłano do Polski ZIS 110 Cabrio. Auto było wykorzystywane m.in. w pochodach pierwszomajowych oraz do przyjmowania gości zagranicznych.

Jedną z atrakcji będzie strefa Giełdy Samochodowej, w której wystawione będą auta do sprzedaży – odremontowane, wypieszczone zabytkowe pojazdy. Może nie dojdzie do wielu transakcji, ale będzie to okazja do nawiązania pierwszych kontaktów, dowiedzenia się czegoś więcej o oferowanym pojeździe. A transakcję można przeprowadzić już poza wystawą.

Tegoroczna Auto Nostalgia zorganizowana będzie na terenach EXPO XXI w warszawie przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w dniach 23-24 kwietnia. Godziny otwarcia w oba dni to od 10 do 17. Bilety można kupić przez  Internet ( https://tobilet.pl/auto-nostalgia-2022.html ) lub na miejscu w kasach.

KOZ

Zdjęcia: Autopodroze.pl – poprzednie edycje wystaw Auto Nostalgia.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *