„Autopodróże.pl wyprawy w przeszłość” należy potraktować z nutą wyobraźni. Wykorzystując prasę XIX i XX wieku oraz inne źródła, staramy się przybliżyć tamte lata poprzez wydarzenia związane z motoryzacją, turystyką, gospodarką. To wyprawy w naszą przeszłość oczami ludzi wtedy żyjących. Nie stronimy także od wydarzeń współczesnych, opisów historycznych powstałych obecnie czy ważnych jubileuszy. Wszystko jednak powinno mieć związek z historią.

O nas

W Autopodróżach nie chcemy „odkrywać Ameryki”. Pragniemy opisać miejsca, które nas zafascynowały, zrobiły na nas szczególne wrażenie i pozostały w pamięci. Zwiedzając, używamy różnych środków lokomocji. Jednak dominującym jest samochód. Dlatego „podróże” otrzymały pojazd o nazwie „auto”.

Redagujemy serwis z gronem przyjaciół, podobnych entuzjastów poznawania Polski i świata. Każda wycieczka powinna być uporządkowana i dlatego z naszego grona wybraliśmy „kierowników”.

W wehikule zwanym Autopodroze.pl znajdziecie turystyczne relacje z Polski i z zagranicy. Będą także różne gadżety przydatne w podroży. Część poświęcona motoryzacji ma informować o najważniejszych wydarzeniach, prezentować auta i przypominać o sprawach oczywistych, często jednak lekceważonych. No i oczywiście poruszać sprawy bezpieczeństwa.

Liczymy, że opisy miejsc zainspirują do ich odwiedzenia tych, którzy tam jeszcze nie byli. W autopodróżach znajdzie się też trochę miejsca dla innych „odkrywców” chcących podzielić się swoimi „odkryciami”. Wszak miejsc do obejrzenia jest bardzo dużo, a Zespół nie jest w stanie być wszędzie.

Kontakt:

www.autopodroze.pl

mail: redakcja@autopodroze.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *