„Autopodróże.pl wyprawy w przeszłość” należy potraktować z nutą wyobraźni. Wykorzystując prasę XIX i XX wieku oraz inne źródła, staramy się przybliżyć tamte lata poprzez wydarzenia związane z motoryzacją, turystyką, gospodarką. To wyprawy w naszą przeszłość oczami ludzi wtedy żyjących. Nie stronimy także od wydarzeń współczesnych, opisów historycznych powstałych obecnie czy ważnych jubileuszy. Wszystko jednak powinno mieć związek z historią.

Poznań Motor Show 2020

„Droga do elektromobilności” – pod takim właśnie hasłem w dniach 26 – 29 marca 2020 r. odbędzie się Poznań Motor Show. Poprzednią edycję tej największej imprezy motoryzacyjnej w Polsce i Europie Środkowo – Wschodniej odwiedziło 146 tysięcy zwiedzających. Targi w 2020 r. utrzymają zmodyfikowany logotyp i całkowicie nową szatę graficzną.

– Jako organizator Poznań Motor Show 2020, będącą jedną z najważniejszych imprez motoryzacyjnych w tej części Europy, jesteśmy naturalnymi uczestnikami zmian, jakie zachodzą w branży. Dlatego Poznań Motor Show 2020 staje się platformą do dyskusji na temat przyszłości, jaką niesie elektromobilność – mówi Tomasz Kobierski, wiceprezes Grupy MTP. – Cieszymy się, że jako organizator wydarzenia jesteśmy ważną częścią tego procesu – dodaje.

Aż w czterech pawilonach zostanie przygotowana specjalna strefa – Poznań Mobility Show – poświęcona wyłącznie temu zagadnieniu. Będzie to miejsce, gdzie znani eksperci w przystępny sposób będą mówić o zachodzących zmianach  i korzyściach, jakie niesie ze sobą elektromobliność. Ponadto zgromadzeni wystawcy zaprezentują najnowsze rozwiązania, które pozwolą lepiej zrozumieć, w jakim kierunku zmierza przemysł motoryzacyjny.

Premiery modeli czołowych producentów samochodów i elektryczne jazdy testowe tradycyjnie są już ważnym elementem Poznań Motor Show 2020. To także okazja do zapoznania się z autami koncepcyjnymi pokazującymi w jakim kierunku może rozwijać się rynek motoryzacyjny. Tradycyjnie już impreza rozpocznie się od Dnia Prasowego w czwartek, a od piątku do niedzieli będzie już dostępna dla wszystkich zwiedzających.

Nowe podejście do organizacji Poznań Motor Show 2020, to również położenie nacisku na możliwość doświadczenia elektromobilności osobiście. Podczas czterech dni wydarzenia do dyspozycji zwiedzających zostanie oddany specjalny tor, na którym będą mogli sprawdzić możliwości samochodów różnych marek z elektrycznym napędem oraz specjalna strefa jazd testowych, gdzie będzie możliwość przetestowania 200 najnowszych pojazdów. Jest to także kolejny krok w kierunku przybliżenia aktualnych rozwiązań, nie tylko w teorii, ale również w praktyce.

Źródło: MTP

Zdjęcia: Autopodroze.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *