„Autopodróże.pl wyprawy w przeszłość” należy potraktować z nutą wyobraźni. Wykorzystując prasę XIX i XX wieku oraz inne źródła, staramy się przybliżyć tamte lata poprzez wydarzenia związane z motoryzacją, turystyką, gospodarką. To wyprawy w naszą przeszłość oczami ludzi wtedy żyjących. Nie stronimy także od wydarzeń współczesnych, opisów historycznych powstałych obecnie czy ważnych jubileuszy. Wszystko jednak powinno mieć związek z historią.

Peugeot 208 z tytułem „Car of the Year 2020”

W Genewie ogłoszono wyniki „Car of the Year”, prestiżowej nagrody motoryzacyjnej przyznawanej od 1964 r.  Jury składające się z 60 dziennikarzy europejskiej prasy samochodowej przyznało tytuł „Samochodu Roku 2020” Peugeotowi 208.

Nowy Peugeot 208, to auto z segmentu B. Stylistyka modelu, z reflektorami typu LED z charakterystycznym układem przypominającym potrójny ślad pazurów, doskonale oddaje DNA marki. Wyraziste nadkola i tylne błotniki nawiązują do kultowej wersji Peugeot 205 „Sacré numéro”. Peugeot i-Cockpit® 3D z wyświetlaczem umieszczonym na linii wzroku kierowcy, kompaktową kierownicą i ekranem dotykowym, to tylko przykłady innowacyjnych rozwiązań zastosowanych w modelu.

Członkowie jury nagrodzili nie tylko sam model z jego stylistyką i zaawansowanymi technologiami, ale także szeroką gamę silników, która daje klientom możliwość wyboru między elektrycznymi, benzynowymi i wysokoprężnymi jednostkami napędowymi.

Nagroda „Car of the Year 2020” to ukoronowanie sukcesu rynkowego. Od czasu jego wejścia na rynki europejskie w październiku ubiegłego roku, Peugeota 208 kupiło 110000 klientów, z czego wersje elektryczne stanowią 15% sprzedaży. We Francji nowy Peugeot 208 prowadzi pod względem liczby zarejestrowanych nowych samochodów osobowych na koniec lutego 2020 roku.

A tak głosowano na siódemkę finalistów.

Peugeot 208 – 281 punktów.

Tesla Model 3 – 242 punkty.
Porsche Taycan – 222 punkty.
Renault Clio – 211 punktów.
Ford Puma – 209 punktów.
Toyota Corolla – 152 punkty.

BMW 1 Series – 133 punkty.

Źródło: Peugeot Polska

Zdjęcia: Peugeot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *