„Autopodróże.pl wyprawy w przeszłość” należy potraktować z nutą wyobraźni. Wykorzystując prasę XIX i XX wieku oraz inne źródła, staramy się przybliżyć tamte lata poprzez wydarzenia związane z motoryzacją, turystyką, gospodarką. To wyprawy w naszą przeszłość oczami ludzi wtedy żyjących. Nie stronimy także od wydarzeń współczesnych, opisów historycznych powstałych obecnie czy ważnych jubileuszy. Wszystko jednak powinno mieć związek z historią.

Nissan poszerza ofertę o wersję e-NV200 XL Voltia

Nowy, powiększony oraz w pełni elektryczny furgon Nissan e‑NV200 XL Voltia jest idealnym pojazdem do realizacji miejskich dostaw – cenionym zarówno przez użytkowników, jak i mieszkańców za to, że porusza się niemal bezgłośnie i nie emituje spalin.

Elektryczny miejski furgon został oparty na sprawdzonym elektrycznym Nissanie e-NV200, który już teraz jest najchętniej wybieranym przez największe europejskie firmy obsługujące ostatni etap dostawy towarów bezemisyjnym pojazdem.

Furgon ma imponującą pojemność przedziału ładunkowego mimo kompaktowego nadwozia, która wynosi 8 m3. Najnowszy przedstawiciel rodziny e-NV200 został zaprojektowany pod kątem wszechstronności i praktyczności. Powiększenie przedziału ładunkowego uzyskano poprzez wydłużenie nadwozia i podwyższenie dachu. W środku można przebywać w pozycji stojącej, co zwiększa komfort pracy kierowcy przy załadunku. Furgon jest też bardzo zwrotny – promień zawracania zoptymalizowano z myślą o manewrowaniu na miejskich ulicach.

W furgonie wykorzystano również technologię sprawdzoną w zespole napędowym Nissana LEAF. Nowy model jest wyposażony w wydajny akumulator o pojemności 40 kWh oraz złącze CHAdeMO, umożliwiające szybkie ładowanie prądem stałym. Taki zestaw zapewnia elastyczność niezbędną przy realizacji dostaw w mieście. O przyjazności e-NV200 XL Voltia dla środowiska decyduje nie tylko wydajny napęd, ale także inteligentna technologia zarządzania energią.

Tryb B optymalizuje proces odzyskiwania energii z hamowania, która jest wykorzystywana do doładowywania akumulatora, a tryb ECO steruje mocą napędu pod kątem oszczędzania energii. Obie te technologie maksymalizują zasięg, pozwalając pokonać dłuższą trasę między ładowaniami.

Nissan e-NV200 cieszy się niesłabnącą popularnością od czasu wprowadzenia tego modelu na rynek w 2014 r. Z 42000 wyprodukowanych dotychczas egzemplarzy, prawie 10000 sprzedano w Europie tylko w 2019 r. W Polsce zamówienia na tę wersję będzie można składać od czerwca. Lokalne ceny zostaną podane do wiadomości z chwilą wprowadzenia pojazdu do sprzedaży.

Źródło: Nissan Sales CEE Kft.

Zdjęcia: Nissan

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *