„Autopodróże.pl wyprawy w przeszłość” należy potraktować z nutą wyobraźni. Wykorzystując prasę XIX i XX wieku oraz inne źródła, staramy się przybliżyć tamte lata poprzez wydarzenia związane z motoryzacją, turystyką, gospodarką. To wyprawy w naszą przeszłość oczami ludzi wtedy żyjących. Nie stronimy także od wydarzeń współczesnych, opisów historycznych powstałych obecnie czy ważnych jubileuszy. Wszystko jednak powinno mieć związek z historią.

Na spotkanie z przygodą kamperem Ford Custom Nugget

W dobie pandemii wzrosło zainteresowanie kamperami. Obostrzenia i restrykcje nie muszą prowadzić do rezygnacji z planów wakacyjnych. Ford Custom Nugget może zatem stać się symbolem nowego stylu podróżowania, zwiedzania i wypoczywania.

Ford Custom Nugget to nowoczesny i komfortowy kamper. Oparty na sprawdzonej technologii modelu Transit, ma niewielkie wymiarach i z uchylnym lub stałym wysokim dachem zapewnia przestrzeń dla wszystkich podróżujących.

Custom Nugget posiada typowe cechy samochodu osobowego – jego rozmiary ułatwiają parkowanie i manewrowanie, natomiast wysoki dach zapewnia przestrzeń do spania, którą można zaaranżować na stałe, a do której dostęp ułatwi zdejmowana drabinka. Przesuwane fotele umożliwiają również przekształcenie ich w podwójne łóżko, a szczelna obudowa zapewnia komfortowe warunki podróżowania przez cały rok. Ogrzewanie postojowe z wyłącznikiem czasowym pozwoli spać spokojnie nawet podczas mroźnych nocy.

Custom Nugget daje nie tylko mnóstwo przestrzeni i możliwości aranżacji wnętrza, ale również komfortowe warunki mieszkalne. W aucie wyodrębniono część kuchenną – z tyłu pojazdu znajduje się przestrzeń do gotowania wraz z dwupalnikową płytą gazową, zlewem i miejscem do przygotowywania posiłków lub przechowywania żywności. Nie zabrakło również licznych szafek w zabudowie, przestronnej lodówki czy stolika, przy którym podróżujący mogą wspólnie zjeść posiłek. W kuchni wydzielono też miejsce do przechowywania butli gazowych. Kamper ma również gniazdo do tankowania czystej wody na postoju.

Na zabrane ubrania jest przygotowana szafa. Przestrzeń mieszkalna ma oświetlenie LED. Zewnętrzne gniazda ładowania o mocy 230-240V pozwalają na pobór prądu bez czerpania energii z akumulatorów samochodowych.

Ford Custom Nugget dostępny w dwóch podstawowych wersjach nadwozia tj. z uchylnym dachem oraz z wysokim dachem w wersji ze standardowym lub wydłużonym nadwoziem (o nazwie Plus). Wersja z uchylnym dachem (długość 4972 mm i wysokość 2060/3000 mm) jest najbardziej uniwersalną, bowiem łączy w sobie cechy kompaktowego kampera z możliwością dostosowania do indywidualnych potrzeb na postoju. Efektywne wykorzystanie przestrzeni wnętrza daje nieograniczone możliwości, gdy chodzi o urlopowe przygody. A po dotarciu do celu podróży, dyskretny uchylny dach zapewnia dodatkową przestrzeń nad głową oraz wentylację, a także wystarczającą ilość miejsca na przestronne łóżko dachowe.

Wersja Custom Nugget z wysokim dachem (długość 4972 mm i wysokość 2800 mm) to auto dla wymagających, którzy chcą mieć mnóstwo przestrzeni przez cały czas, a pojazd wykorzystują do dalekich wycieczek. Budowa wysokiego dachu zapewnia dużo miejsca nad głową, natomiast wysoko zamontowane okna oraz świetlik sprawiają, że wnętrze jest jasne, przytulne i bardziej przestronne. Dodatkowa przestrzeń uzyskana dzięki wysokiemu dachowi oznacza, że pojazd ma wiele przydatnych schowków, a w pełni uszczelniona zabudowa czyni go idealnym do użytkowania przez cały rok.

Odmiana Custom Nugget Plus z kolei to prawdziwy dom na kołach. Auto jest dłuższe (długość 5339 mm), dzięki czemu zapewnia jeszcze więcej przestrzeni i komfortu. Podczas podróży może pomieścić do pięciu osób, natomiast nocą zapewnia nocleg dla maksymalnie czterech osób. Ciekawostką jest między innymi stylowa i praktyczna tylna część kuchenna w kształcie litery L, nowoczesna stylistyka wnętrza, duża szafa na ubrania oraz sporo użytecznych schowków. Ponadto większa długość pojazdu pozwoliła na wydzielenie praktycznej tylnej części łazienkowej z toaletą z elektrycznym mechanizmem spłukiwania, osobną umywalką oraz osłoną chroniącą prywatność.

Ford Custom Nugget to nie tylko niezwykle komfortowe auto podróżnicze, ale to przede wszystkim mnóstwo systemów bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy. W aucie tego typu widoczność jest zazwyczaj ograniczona, ale nad bezpieczeństwem czuwa między innymi opcjonalny system Cross Traffic Alert, który skanuje lewą i prawą stronę pojazdu i ostrzega o nadjeżdżających pojazdach podczas wyjazdu tyłem z prostopadłego miejsca postojowego. Jego dopełnieniem jest system Blind Spot Information (BLIS), który informuje kierowcę za pomocą lampek ostrzegawczych umiejscowionych w lusterkach bocznych, gdy w martwym polu pojawi się inny pojazd. Jest również opcjonalny inteligentny tempomat z ogranicznikiem prędkości, w skład którego wchodzi system Traffic Sign Recognition, który wykrywa obowiązujące ograniczenia prędkości i automatycznie dostosowuje do nich prędkość pojazdu oraz system zapobiegający kolizjom Pre-Collision Assist i system kontroli pasa ruchu.

Napęd Forda Custom Nugget to nowa generacja zaawansowanych silników wysokoprężnych New EcoBlue, które spełniają wymogi normy Euro 6.2 i zapewniają imponujący moment obrotowy. W ofercie są dwie jednostki 2.0 New EcoBlue do wyboru. Słabszy wariant generuje 130 KM oraz 360 Nm momentu obrotowego i może być zestawiony z manualną 6-biegową skrzynią. Średnie zużycie paliwa (zgodne z normą WLTP) w modelu Nugget to 7,3 l/100km, a w wersji Nugget Plus – 7,4 l/100km. Mocniejsza odmiana ma 185 KM oraz moment obrotowy na poziomie 415 Nm. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy preferują dynamiczną jazdę połączoną z komfortem i rozsądnym spalaniem. W tej wersji można wybrać zarówno manualną, jak również automatyczną skrzynię 6-biegową SelectShift. Średnie spalanie (zgodne z normą WLTP) w przypadku przekładni manualnej jest takie samo, jak w przypadku słabszej jednostki. Odmiana z automatyczną skrzynią biegów zużywa odpowiednio 7,9 oraz 8 l/100km.

Ceny Customa Nuggeta rozpoczynają się od 194 480 zł netto.

Źródło i zdjęcia: Ford Polska 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *