„Autopodróże.pl wyprawy w przeszłość” należy potraktować z nutą wyobraźni. Wykorzystując prasę XIX i XX wieku oraz inne źródła, staramy się przybliżyć tamte lata poprzez wydarzenia związane z motoryzacją, turystyką, gospodarką. To wyprawy w naszą przeszłość oczami ludzi wtedy żyjących. Nie stronimy także od wydarzeń współczesnych, opisów historycznych powstałych obecnie czy ważnych jubileuszy. Wszystko jednak powinno mieć związek z historią.

Mazda CX-5 na rok 2020 już w sprzedaży

Mazda CX-5 z rocznika modelowego 2020 dostępna jest już w salonach sprzedaży. Ten najpopularniejszy model marki w Europie, odpowiadający za 30% rocznej globalnej sprzedaży Mazdy, teraz jeszcze lepiej spełnia niezwykle zróżnicowane oczekiwania nabywców aut klasy SUV.

Mazdę CX-5 w najnowszej odsłonie wyróżniają praktyczne udoskonalenia i unowocześnienia, zarówno w zakresie stylu zewnętrznego, wnętrza, a także w układach napędowych, dynamice jazdy drogowej i terenowej, w dziedzinie NVH (ograniczania hałasu, wibracji i dyskomfortu) oraz technik bezpieczeństwa i-Activsense. W ten sposób model wzmacnia swoją pozycję na rynku, celując w konkurentów z segmentu premium.

Nadwozia Mazdy CX-5 rocznik 2020 pozostaje bez większych zmian – jedynie z nową grafiką oznaczeń modelu i krojem czcionki. Obecnie CX-5 dostępna jest w 10 kolorach nadwozia, wśród których jest nowy lakier, wprowadzony w tym roku – Polymetal Gray.

W gamie silników Skyactiv napędzających Mazdę CX-5 na uwagę zasługuje silnik benzynowy Skyactiv-G o pojemności 2,0 litra, o mocy 121 kW/165 KM, dostępny ze skrzynią ręczną lub automatyczną, wyposażony w system dezaktywacji cylindrów. Jego działanie polega na czasowym wyłączaniu z pracy dwóch z czterech cylindrów silnika w warunkach lekkich obciążeń trakcyjnych, np. podczas jazdy ze stałą prędkością na niskich obrotach z korzyścią zarówno dla oszczędności paliwa, jak i redukcji emisji CO2.

Gama silników dostępnych w modelach Mazdy CX-5 2020 obejmuje ponadto silnik benzynowy Skyactiv-G o pojemności 2,5 litra i mocy 143 kW/194 KM. Współpracuje on z automatyczną skrzynią biegów, a siłę napędową przekazuje – do wyboru – na koła przednie lub na wszystkie koła. Silnik Diesla Skyactiv-D o pojemności 2,2 litra i mocy 110 kW/150 KM może występować z ręczną lub z automatyczną skrzynią biegów i również z napędem, do wyboru, przednim lub AWD. Z kolei silnik Diesla Skyactiv-D w mocniejszym wariancie – także o pojemności 2,2 litra, ale mocy 135 kW/184 KM, występuje z napędem na cztery koła i także wybór rodzaju skrzyni biegów. We wszystkich czterech odmianach układu napędowego z automatycznymi skrzyniami biegów samochód może być obecnie wyposażony w łopatki przy kierownicy, umożliwiające tryb ręcznej zmiany biegów, mający priorytet wobec zmiany automatycznej.

W modelach na rok 2020 poprawiono komfort podróżowania. W dążeniu do zapewnienia we wnętrzu pojazdu poczucia wyższej jakości, inżynierowie Mazdy skupili się na kwestii różnic głośności hałasów pochodzących od kontaktu kół z nawierzchnią w chwilach wjeżdżania z szorstkiej na gładką nawierzchnię drogi. Uzyskano też poprawę czucia prowadzenia dzięki zastosowaniu, w wersjach z silnikiem benzynowym, dynamicznego amortyzatora układu kierowniczego, który przeciwdziała wibracjom.

Poprawione zostało także zachowanie Mazdy CX-5 2020 w warunkach jazdy terenowej – poprzez wzbogacenie wersji z napędem na cztery koła o funkcję Off-road Traction Assist, czyli wspomagania trakcji podczas jazdy terenowej.

Mazda CX-5 z rocznika modelowego 2020 dostępna jest od 113900 zł za wersję 2.0 Skyactiv-G 165 KM SkyMOTION z napędem na przednią oś i bogatym pakietem wyposażenia standardowego. Wszystkie samochody Mazdy dostępne są w atrakcyjnym finansowaniu Mazda Finance za 1% wartości netto miesięcznie.

  • Źródło: Mazda Motor Poland
  • Zdjęcia: Mazda

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *