„Autopodróże.pl wyprawy w przeszłość” należy potraktować z nutą wyobraźni. Wykorzystując prasę XIX i XX wieku oraz inne źródła, staramy się przybliżyć tamte lata poprzez wydarzenia związane z motoryzacją, turystyką, gospodarką. To wyprawy w naszą przeszłość oczami ludzi wtedy żyjących. Nie stronimy także od wydarzeń współczesnych, opisów historycznych powstałych obecnie czy ważnych jubileuszy. Wszystko jednak powinno mieć związek z historią.

Hybrydowy SUV coupe Renault Arkana

W pierwszej połowie przyszłego roku na rynki europejskie wjedzie Renault Arkana, hybrydowy SUV coupe.

Nowa Arkana to połączenie SUV-a z coupé, z wszystkimi zaletami obu wersji nadwozia oraz z dynamiczną specyfiką napędu hybrydowego. Nowoczesne i wyróżmiające się stylistyką nadwozie, wysoko umieszczone miejsce kierowcy, dające poczucie bezpieczeństwa, dużo miejsca we wnętrzu i bardzo pojemny bagażnik. Nowe Renault Arkana „obiecuje” także sporą dawkę emocji i dynamiczną jazdę. W ofercie znajdzie się bowiem także w wersji R.S. Line. Na rynku dostępna będzie w pełnej hybrydzie z innowacyjnym napędem E-TECH Hybrid oraz miękkiej hybrydzie z silnikiem 1.3 TCe oraz wspomagającym silnikiem elektrycznym 12V.

Renault Arkana przeznaczona na rynki europejskie jest zbudowana na modułowej platformie CMF-B opracowanej przez Alians, tej samej, która została wykorzystania w nowej generacji Clio i Captura. Model będzie produkowany w zakładzie w Busan w Korei Południowej, gdzie powstaje również XM3 Renault Samsung Motors. W salonach pojawi się w pierwszej połowie  2021 roku.

Źródło i zdjęcia: Renault Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *